Nábytek

Skříně

Být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek a konečně také nábytek. Nejen z vyjmenovaných slov po písmenu b je jasné, že nábytek je důležitou součástí našeho života, vždyť ho používáme každý den. Když ráno vstanete, je to jistě z postele. Když snídáte, sedíte při tom jistě na židli u stolu. Když se díváte na televizi, ta stojí na skříňce a vy sedíte v křesle nebo na sedačce.

Více

Během našeho života jsme neustále obklopeni spoustou věcí, které musíme někam ukládat a nábytek je pro to to pravé ořechové. Samozřejmě, že důležitá je i postel, stůl nebo pohovka, všechny tyto praktické kousky nábytku. Kromě nich ale potřebujete i něco na ukládání věcí, což pro vás může jistě udělat komoda, šatní skříň, skříň se šuplíky nebo jiné odkládací kusy nábytku. Do skříní lze odkládat naprosto cokoliv, od spodního prádla, přes nádobí po knížky, ovšem pro každou věc z tohoto seznamu je vhodnější jiné uspořádání nebo organizace dané skříně.

Šatní skříň zvaná almara

Nejzákladnějším kouskem z kategorie skříní je rozhodně ta šatní, do které se vám pohodlně vejde všechno vaše oblečení. Při jejím výběru si ale dávejte pozor nejen na hloubku, ale také na šířku. V rámci úspora místa totiž můžete sáhnout po menším modelu, při jehož praktickém použití potom zjistíte, že se vám na poličku vejde jenom jeden sloupec oblečení a za ním je nevyužitý prostor.

Hloubka může být také problém v případě oblečení na ramínkách, protože ta se nemusí pohodlně do skříně vejít, načež oblečení na nich bude zmačkané a nevzhledné. Perfektní kombinace, kterou u šatní skříně můžete nalézt, jsou police, závěsný prostor pro ramínka a také jeden nebo dva šuplíky. Do nich si můžete uložit spodní prádlo a ponožky. Nezbytnou součástí šatní skříně je také zrcadlo, kdy v případě zásuvného otevírání dveří budete muset zrcadlo umístit zvenku, ale pokud si vyberete skříň na klasické otevírání dvířek, můžete ho zavěsit i dovnitř.

Pro uspořádaný obývací pokoj

Velkou část svého času budete jistě trávit v obývacím pokoji, kde tedy zákonitě musí být i nejvíce věcí. Kam je ale všechny uložit? Protože skříně v obýváku budou na očích, k praktickému hledisku by se měl přidat i aspekt estetický. Ladit by měla nejen barva, ale také celkové provedení takové skříňky, které by ale především mělo odpovídat tomu, co do ní chcete ukládat.

V obývacím pokoji se většinou nacházejí knížky, květiny, dekorace, upomínkové předměty, časopisy, dokumenty, apod., což je všechno potřeba někam uskladnit. Pro věci, které mohou být viděny, volte skříně otevřené s poličkami nebo prosklené vitríny, do kterých si můžete něco vystavit. Pro dokumenty nebo jiné věci, které nechcete ukazovat všem, zvolte skříně s dostatkem šuplíků, u kterých si nezapomeňte ohlídat jejich hloubku. Do příliš mělkých šuplíků se vám toho moc nevejde. Méně praktické jsou potom na dokumenty otevírací skříňky s poličkami, ze kterých mohou papíry snadno spadnout.

Aby vaše kuchyň byla stylová

Ačkoliv téměř každý má příborník zabudovaný v kuchyňské lince, lze ho na trhu pořídit v klasické samostatně stojící podobě. Skříň alá příborník se může jevit jako retro kousek nábytku, který ve své domácnosti měli především lidé z dob dávno minulých. Pokud vás ale jeho podoba oslovila například někde na výletu na zámek, nebojte se ho do své domácnosti zabudovat taky.

Je to výhodné především v případě, že chcete talíře a rovněž příbory skladovat v jedné prostorné skříňce, aniž by se vám to všechno pletlo během vaření. Příborníky jsou retro, ale zároveň stylový kousek nábytku, který se hodí do každé domácnosti. Skládá se z dvoukřídlých prosklených dvířek, za kterými se stkví talíře, a poté několika šuplíků, do kterých se vejdou všechny příbory. Pod šuplíky bývají ještě plné dvoukřídlé dveře, do kterých se mohou ukládat zbylé kousky nádobí.

998
28500
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • sconto.cz
preloader
+ 2 variace
+ 4 variace
+ 2 variace
+ 3 variace
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 2 variace
Šatní skříň VERA...
5 999 Kč
8 499 Kč
+ 1 variaci
+ 3 variace
Šatní skříň POLO...
4 999 Kč
6 499 Kč
+ 1 variaci
+ 3 variace
Šatní skříň BRIGHT...
10 999 Kč
13 999 Kč