Nábytek

Sedací soupravy

Pohodlí a relax, ať už si povídáte s přáteli nebo pijete kávu u televize, stejně tak, jako když potřebujete někde nouzově přespat. Sedací soupravy mají spoustu využití, ale jejich hlavním posláním je zajištění vašeho komfortu. Při výběru sedací soupravy vždycky musíte brát zřetel na tvar a celkovou velikost místnosti, kam ji chcete umístit.

Více

Podle toho lze vybrat sedačku rovnou nebo třeba rohovou. Kromě toho je důležitým aspektem také materiál, protože v obchodech jsou k dostání jak sedačky chlupaté, tak s nízkým chloupkem nebo třeba kožené. Ty ovšem mohou v létě být nepříjemné na dotek, ačkoliv nečistoty se z nich jinak dostávají snadněji než z jiných materiálů. Pozornost by měla být věnována i barvě, protože na světlém potahu bude všechna špína vidět, ale naopak na strakatém podkladu se může ztratit.

Ohledně velikosti sedačky by vás hlavně mělo zajímat, kolik lidí obvykle u vás bude na sedačce sedět.

Sedačka I

Stejně jako jsou u oblečení označeny velikosti jako XS, S, M, L, XL, XXL,… tak u sedačky lze rozlišovat podobným způsobem.

Zde začínáme na písmenu I, tedy jde o rovnou sedačku, na které budou lidé vedle sebe sedět jako na bidýlku. Je to pohodlná varianta především v případě, že si chcete natáhnout nohy a lehnou si na ni, ale na dlouhé povídání s kamarády to moc není. Budete se muset více naklánět, abyste na sebe vzájemně viděli. U krátké verze sedačky tvaru I to nevadí, ta se totiž skládá jenom ze dvou sedaček, tudíž na ní mohou sedět pohodlně pouze dva lidé. Opěrky se nepočítají.

Delší verze mohou čítat tři, čtyři, ale třeba i pět sedadel vedle sebe, což v případě delší rozpravy není moc pohodlné pro tolik lidí. Výhodou těchto sedaček je, že bývají často roztahovatelné a tudíž se dá na nich i celkem pohodlně vyspat. Nevýhodou je, že je pro pohodlnou komunikaci s dalšími lidmi a doplněním počtu míst musíte kombinovat se samostatnými křesly.

Sedačka L

Lepší variantou v případě, že se u vás schází vícero lidí, jsou sedačky do tvaru písmene L. Půdorys sedací soupravy opravdu odpovídá písmenu L, tedy se v podstatě jedná o rohovou sedačku. Nejlépe bude pasovat do rohu místnosti, neboť tak nebude zabírat zbytečně místo, i když ji lze samozřejmě umístit i do prostoru. U rohové sedačky do tvaru písmene L je výhoda, že si můžete natáhnout nohy do elkového výkusu, ale dále vedle vás mohou sedět lidé a vy s nimi můžete komunikovat.

Stejně tak se bude sedět i většímu počtu lidí, kteří spolu chtějí vzájemně diskutovat, protože díky elkovému tvaru sedačky na sebe dobře uvidí. Odpadá tu tedy nutnost pořizovat samostatná křesla. Na druhou stranu u tohoto typu sedaček můžete zjistit, že roh je v podstatě nevyužitý a tedy se jedná o jakési hluché místo této sedačky.

Sedačka U

A dalším písmenem, kterému půdorysem mohou odpovídat některé sedací soupravy, je písmeno U. Tyto sedačky jsou opravdu rozložité, a proto se hodí jenom do opravdu velkých obývacích pokojů. Kombinují hned několik výhod i nevýhod. Například je výhodou velký počet sedacích míst, hodí se tedy pro početnou rodinu nebo místo, kde se často schází větší počet lidí.

Ti všichni spolu totiž mohou dobře komunikovat, budou totiž sedět nejen vedle sebe, ale také naproti sobě a i přesto dosáhnou na konferenční stolek. Nevýhodou naproti tomu jsou dva rohy, tedy dvě hluchá místa, do kterých si nikdo nebude sedat, stejně jako u sedačky tvaru L. Pokud se sedačka do písmene U rozkládací, potom je výhodou, že postel bude jistým způsobem ohraničená a bude tedy více připomínat prostorné letiště. Sedačky do tvaru písmene U jsou schopné vygenerovat osm a více míst na sezení, které i přes tento velký počet budou pohodlné a ve středu dění.

1398
50600
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • sconto.cz
  • bonami.cz
preloader
+ 2 variace
Sedací souprava LIMONE...
16 999 Kč
21 999 Kč
+ 3 variace
+ 2 variace
Sedací souprava LUMIO...
15 999 Kč
21 999 Kč
+ 1 variaci
+ 5 variací
Sedací souprava PRESTO L...
21 999 Kč
27 999 Kč
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 1 variaci
Sedací souprava MALAGA S...
11 999 Kč
14 999 Kč
Sedací souprava LANDSHUT...
21 999 Kč
26 999 Kč
+ 1 variaci
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 2 variace
Sedací souprava DIAMANTE...
16 999 Kč
22 999 Kč