Nábytek

Sedací pytle, vaky

Sezení v obývacím pokoji se někdy může stát začarovaným kruhem, když potřebujete na stole něco pracovat. Nést ke konferenčnímu stolku klasickou židli z kuchyně je hloupost, přitom ale ani gauč nemá vyhovující výšku. Zkrátka sedíte moc vysoko. Ulevte svým zádům a posaďte se pohodlně i ke konferenčnímu stolku v obýváku na sedací vak nebo pytel.

Více

Tyto moderní doplňky domácnosti mají všestranné využití a kromě výhody nižšího, ale pohodlného sezení, je, že si na ně lze i bez obav lehnout nebo se na ně jinak rozvalit. Jelikož jsou sedací pytle i vaky z měkkého materiálu, můžete si je vytvarovat přesně podle svého zadku. Tedy vlastně gusta. Sedací pytle a vaky se hodí nejen jako interiérový doplněk, ale také poslouží jako židle, podnožka nebo některé druhy s rovnějším povrchem dokonce namísto odkládacího stolku.

Opravdu zvládnou posloužit jako sluhové v mnoha ohledech a zároveň ještě velmi dobře vypadají. Nenechte se rozčarovat podobou, mnoho jedinců sedací vaky a pytle považuje za příliš „mladické“, za něco, co se nehodí do domácnosti dospělých lidí. Naopak, nechte se strhnout kreativitou a ulehčete svým zádům, ať už jsou jakkoliv stará.

Sedací pytel bez rozdílu věku

Ať už je vám deset, dvacet nebo padesát, hodí se pro vás sedací vak jako příjemná alternativa klasické sedačky. Sedací vaky jsou měkké a ve většině případů se sestávají z tvarovací kuličkové náplně, která netlačí do zad, ale přitom se dá uzpůsobit podle vašich požadavků skoro jako modelína. Sedací pytle jsou dobré především pro ty lidi, kteří „nevědí jak si sednout“ a neustále mění polohu. Sedací pytel ji totiž bude měnit s ním na rozdíl od gauče, který bude držet v jedné poloze.

Vhodné jsou především místo stoličky ke knihovně nebo jako další místo na sezení v obývacím pokoji u konferenčního stolku. Berte ovšem ohled na to, že ze sedacího pytle se vám možná bude hůře vstávat, protože právě díky své měkkosti se s vámi bude jednodušeji řečeno „propadat“. Za to pohodlné sezení ale taková menší nesnáz rozhodně stojí.

Moderní a stylové pufy

Tzv. pufy jsou menší sedací vaky a pytle, které ale jako pytel ani vak vlastně nevypadají. Pufy mívají nejčastěji podobu „bobku“, který pro větší stylovost bývá opletený měkkou vlnou. Vzhledově vypadá takový puf opravdu moc pěkně, ale pro sezení už neposkytuje tolik možností, jako výše zmíněný klasický sedací pytel nebo vak.

Puf víceméně drží stejnou podobu, což může být trochu větší výhoda pro zvedání se z něho. Zároveň při sezení poskytuje stále stejnou oporu a nemění se pod vámi jako had, jak tomu bývá v případě sedacích vaků. Už se na něm ale nedá „válet“, poslouží vám opravdu jenom na sezení nebo na podkládání nohou místo podnožky. Některé pufy mohou dokonce připomínat do jisté míry taburety a to nejen svým tvarem, ale i vlastnostmi, kdy si na ně bez obav můžete dokonce i něco položit, aniž by to přišlo úhoně.

Nafukovací sedací vaky

Speciálním druhem sedacích vaků jsou nafukovací varianty. Ty se roznemohly především v posledních letech, kdy se zvýšila návštěvnost různých festivalů a koncertů. Na takových akcích se ale ve většině případů nedá nikam pořádně posadit, leda tak na zem na deku, což není ale zrovna příjemná a pohodlná varianta.

Mnohem větší komfort mohou nabídnout nafukovací vaky, do kterých snadno „nachytáte“ vzduch a potom ho zavřete. Zarulováním vstupu vzduchu se celkově sedací vak zpevní a poskytne vám buď jakýsi gauč až pro tři lidi nebo pohodlné lehátko, kde si můžete odpočinout. Největší výhodou této moderní vymoženosti je to, že když ho nepotřebujete, vzduch zase snadno vypustíte a se složeným vakem jdete o dům dál. Zkrátka a dobře se snadno přenáší a dobře se s ním manipuluje. Jeho pohodlnost ale v tomto případě ocení spíše mladší ročníky.

698
13000
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • bonami.cz
  • sconto.cz