Nábytek

Police, poličky

Co je největší plocha v bytě? Ne podlaha, ale stěny místností, na které se dá dát spousta věcí, aniž by musely zabírat místo dole na podlaze. Stylovým a zároveň praktickým doplňkem stěn jsou police a poličky.

Více

Jejich výhodou je, že si je po pokoji můžete rozmístit naprosto podle svého uvážení, podle chuti a vaší kreativnosti. Budou geometricky, cik cak nebo každá někde jinde? Zeď může dostat jakoukoliv podobu, jakou jenom chcete, jakou vy jí dáte. Věci na poličce nebudou tak zbytečně zabírat prostor někde jinde, úhledně budou dělat parádu několik stovek centimetrů nad zemí.

Nejenom, že tak získáte odkládací prostor, který nebude nikomu překážet, ale přitom potlačíte nepříjemnou ozvěnu, která by se vaším prázdným domem mohla nést v případě holých stěn. Lepší je samozřejmě poličky zdobit lehčími dekoračními prvky, jako jsou

  • knihy,
  • svíčky,
  • vázy,
  • květiny,
  • drobnosti,

apod., namísto činek, hrnců nebo jiných těžkých závaží.

Police jsou dřevo s duší

A nejenom dřevo. V dnešní době lze jako poličku mít téměř cokoliv. Dřevěné jsou klasika, navíc dobře vypadají ke každému interiéru. Mohou být jednoduché rovné nebo vlnité, lámané, v podobě skříněk, regálů, schůdků, apod.

Podobně je tomu i u jiných materiálů, jako je například plast nebo kov. I z těchto moderních materiálů vznikají velmi pěkné police, které toho hodně unesou. Odlišným druhem polic jsou ty určené pro děti, které na sebe mohou vzít podobu nějakého zvířátka nebo pohádkové bytosti.

Existují i speciální police pro sběratele třeba autíček, ti mohou své získané modely vkládat do polic ve tvaru věcí, které sbírají s poličkami stejně tak tvarovanými. Obecně mohou být police i poličky orámované, aby věci z nich nepadaly, nebo mohou být volné, takže se toho na ně zase více vejde. Podle svého tvaru mají určitý počet oken nebo ploch, které lze pro odkládání využít.

preloader
+ 2 variace
+ 1 variaci
+ 4 variace
+ 2 variace
Regál POINT 4
499 Kč
649 Kč
+ 2 variace
+ 3 variace
+ 4 variace
+ 1 variaci
Regál TOKYO
4 999 Kč
+ 2 variace