Nábytek

Obývací stěny

Obývací pokoj a kuchyně jsou společenské místnosti, které mohou zajistit chod domácnosti, i kdyby ostatní zbylé prostory nefungovaly. Lidé v nich tráví největší část svého aktivního volného času, na rozdíl od ložnice, kde opravdu jenom spí.

Více

Kromě toho jsou tyto pokoje určeny pro setkávání s přáteli a rodinou, čemuž musí odpovídat i jejich vybavení. V obývacím pokoji hraje rozhodně prim sedací soupravakonferenčním stolkem a televize. Tyto tři věci jsou nejpoužívanější a nejdůležitější vybavení v rámci obývacího pokoje.

Samozřejmě je ale ideální, když například televize není postavená jen tak ledabyle na zemi, jednak by se na ni špatně dívalo, jednak by na zemi mohla dojít poškození, jednak to nevypadá esteticky přijatelně.

Zkrátka a jednoduše to znamená televizní stěnu, která televizi spolehlivě pojme společně s dalšími věcmi, ať už se jedná o dokumenty, které potřebujete někam uschovat, nebo drobnosti, které chcete vystavit.

Obývací stěna skýtá dostatek úložného prostoru pro obojí.

Televize s vlastním stolečkem

Vy budete mít v obývacím pokoji k užívání konferenční stolek, ale jak k tomu přijde chudák televize? Jak již bylo řečeno, je dobré, aby nestála na zemi a to jak z praktického hlediska, tak z hlediska vkusu. Televizní stolek dokáže zajistit hned několik věcí najednou – televize na něm bude v ideální výšce v poměru k vaší sedící postavě na gauči, takže se vám na ni bude dobře dívat, dále veškeré vybavení k televizi, jako je satelit, dvd přehrávač, apod. se vejdou do poliček pod ní, zároveň další poličky lze využít na skladování dalších věcí.

Ideální podoba stolku pod televizi, který je součástí obývací stěny, není jednoznačná. Obvykle bývá delších rozměrů, ale s předpokladem, že televize bývá umístěna doprostřed. Zbývající okraje jsou doplněny zásuvkami nebo skříňkami, které můžete využít pro své vlastní účely. Vhodnější je, když je skříňka symetrická, tak se na ni lépe dívá a neodpoutává zbytečně pozornost.

Skříňky okolo televize

Vpravo hleď, vlevo hleď na krásné závěsné skříňky, které jsou rovněž součástí klasické obývací stěny. Jejich výška je rozmanitá, stejně jako provedení. Zatímco někdo preferuje skříňky uzavřené, do kterých se může schovat některé věci, které nechce, aby byly přímo na očích, pro někoho skýtají příležitost ukázat, kde byl, jak se má nebo co má rád v prosklených dvířkách.

Obývací stěna kolem televize může být tvořena klidně i jenom jednou skříňkou, záleží jen na vašich možnostech a způsobech využití. Na druhou stranu ale odkládacího prostoru není nikdy dost, proto ani dvě skříňky se v obývací stěně neztratí, navíc takto bude působit symetričtěji. I když to není striktně dané, většinou se jedná o klasické zavírací skříňky o přibližně čtyřech poličkách, které mohou být viditelné, zčásti viditelné nebo schované za neprůhlednými dvířky.

Police na kytice

Ano, aby televize byla kompletně orámovaná skříňkami, do kterých se toho hodně vejde, patří do tohoto výčtu také police. Tu v rámci obývací stěny najdete nad televizí a odkládat si na ni můžete naprosto cokoliv. Pokud jste skříňky vedle televize zvolily uzavřené, zde máte prostor na ony již zmíněné drobnosti a výstavku výrobků vašich dětí z výtvarného kroužku.

Na tuto polici si věci vybírejte opravdu s rozvahou, protože díky své nápadnosti budou jistě součástí mnoha konverzací s vašimi přáteli nebo rodinou. Neutrální jsou například knížky, květiny nebo vázy, otázky potom vyvolávají třeba fotografie či zajímavé předměty z dovolených. Nesmí sem přijít nic těžkého, velkého, co by bránilo výhledu na televizi, takže ani převislého nebo nápadného. A nezapomínejte, že tady bude vidět prach, takže kolik věcí si sem dáte, tolik jich budete muset sundávat, až ho budete otírat.

298
18900
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • sconto.cz