Nábytek

Noční stolky

Nejdůvěrnější věci se odehrávají v posteli a nejdůvěrnějším společníkem pro tyto věci je zaručeně noční stolek. Kolíček proti chrápání, noční krém proti vráskám, červená knihovna, světýlko pro případ, že byste museli jít v noci na záchod, nebo maska na spaní či dokonce rovnátka.

Více

To bývá nejčastější výbava právě takového nočního stolku, se kterou se nechcete chlubit někde na veřejném místě jako je třeba obývací pokoj nebo koupelna, kam vám může šmejdit jakákoliv návštěva. Noční stolky jsou jednoduše neoddělitelnou součástí postele, i když se prodávají odděleně.

Zkrátka bez nich nebude váš spánek a klid úplný. Noční stolek poslouží i pro mnohem tajemnější aspekty vašeho života, například co se týče po sexuální stránce. Kromě těchto tajemství, která se v jeho útrobách skrývají, ho lze použít i jako odkládací plochu. Jistěže je lepší mít budík, sklenku vody a lampičku někde po ruce, což na zemi rozhodně není.

Velikost, symetričnost, barva

Za odkládací stolek si můžete zvolit téměř cokoliv, jeho podoba není nijak striktně daná. Zatímco někomu vyhovují více odhalené poličky, neboť nemá co skrývat, pro jiného jedince bude jedinou volbou noční stolek se šuplíky, do kterých se dá něco schovat.

Velmi oblíbená je také kombinace těchto dvou druhů nočních stolků, to znamená tedy jedna polička a jeden šuplík. Velikost nočního stolku záleží jednak na vaší potřebě, jednak na vašich prostorových možnostech.

Stylová je v tomto případě jak symetričnost v podobě čtvercové odkládací plochy, tak asymetričnost v podobě obdélníkové plochy na odkládání věcí. Podobu nočního stolku určuje také jeho plnost – plné noční stolky jsou až na zem, na které spočívají plnou velikostí, na rozdíl od stolků volnějších, které zemi zatěžují jenom na čtyřech či dvou bodech v podobě nohou.

Ohledně barevného provedení nejsou žádné hranice, ale vzhledem k tomu, že stolek budete mít v odpočinkové místnosti, je lepší volit mírnější a klidnější barvy nebo přírodní dřevěné vypodobení.

preloader
+ 1 variaci
Noční stolek ISOTTA...
1 299 Kč
1 699 Kč
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 4 variace
+ 2 variace