Nábytek

Matrace

Kvalitní spánek je základem pro správné fungování. Ať pracujete, nepracujete, potřebujete hodně energie na překonání dne nebo málo, ať vám k úplnému vyspání postačí dvě hodiny nebo deset, je to jedno, protože do své postele potřebujete kvalitní matraci, která vám toto všechno umožní.

Více

Je úplně jedno, jestli spíte na posteli z bukového nebo smrkového dřeva nebo dokonce na zemi, hlavní je, že pod sebou máte kvalitní matraci. Matrace pro postele s rošty, tedy klasické nikoliv čalouněné postele, se dělí na různé druhy, přičemž nejjednodušší řešení, jak zjistit, která vám bude vyhovovat, je vyzkoušet ji.

I když lze samozřejmě matrace objednávat z internetu, musíte v tom případě už přesně vědět, jaká pěna, tvrdost či pružnost vašim zádům vyhovuje. S dobře zvolenou matrací se vyvarujete nepříjemnostem, jako jsou bolesti zad, zatuhlost krční páteře, bolesti hlavy, nevyspání či celková rozlámanost.

Tvrdost, odolnost, antialergičnost

Při výběru matrace hraje roli velký počet aspektů. Velmi důležitý faktor je například celková tvrdost matrace, která se nejčastěji posuzuje na pětibodové škále. Zatímco někomu vyhovuje pevná opora pod zády a preferuje tedy tvrdou matraci, někomu jinému se lépe spí v měkké posteli, do které se víceméně propadne.

Další věcí je potom pružnost matrace, tedy jak hodně je vyztužená uvnitř a jak hodně se váha těla na ní roznáší. Ohlídat byste si také měli vzdušnost a odolnost matrace. Velmi dobrou volbou jsou také matrace s oboustrannou konstrukcí, které tak můžete přetáčet, jak doporučují i odborníci.

A i v případě, že nejste astmatik se určitě vyplatí popřemýšlet nad antialergickou a antiastmatickou matrací, která zajistí, že váš spánek nebude přerušován sennou rýmou či jinými projevy alergie. Speciální matraci by si také měli pořídit jedinci, jež trpí celkovými bolestmi hlavy a zad, od kterých jim může pomoci matrace z paměťové pěny, která se přesně přizpůsobí tvarům vašeho těla.

498
13000
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • sconto.cz