Nábytek

Manželské postele

Manželské dvoulůžkové postele jsou sice v základu vhodné především pro páry a manžele, kteří chtějí i po boku svého druha strávit klidnou noc v kvalitní posteli, ale mohou je také volit do své ložnice jednotlivci, kteří mají zkrátka rádi více prostoru při spaní.

Více

Manželské postele mají mnohé podoby, obecně se ale jejich velikost pohybuje od 180 centimetrů na šířku a 210 centimetrů na délku. Samozřejmě jsou k dostání i menší nebo naopak větší modely, ale tyto rozměry jsou nejzákladnějším zástupcem manželských postelí. Ať už jste doopravdy manželé nebo ne, kvalitní spánek má vliv na naše celkové fungování během dne, protože je potřeba zvolit dostatečně prostornou postel, sedící rošt a dále jakostní matraci, která se o vás postará během vašeho spánku.

Při výběru manželské postele tedy hraje roli mnohem více aspektů, než by se na první pohled mohlo zdát.

Matrace hraje prim

Asi nejdůležitější součástí postele je matrace. Ta určuje, jak se vám bude spát, ta rozhoduje o tom, jestli budete do čtyř do rána počítat skákající ovečky nebo usnete po pár vteřinách. Bez kvalitní matrace zkrátka nemůžete očekávat kvalitní spánek. Zpočátku se může zdát tato investice vysoká, ale uvědomte si, že investujete nejen na dlouhou dobu dopředu, ale především do svého zdraví.

Když budete spát na nevyhovující matraci, mohou se u vás vyskytnout

  • bolesti zad,
  • krční páteře,
  • příznaky nespavosti či například
  • bolesti hlavy.

Kvalitní matrace má danou tvrdost, pružnost a prodyšnost, což jsou její základní vlastnosti. Opravdu nejlepší možností jsou postelové matrace z pěny, která se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. I s klasickou matrací ale můžete ve spánku dosáhnout nirvány, zkrátka jen musíte přijít na to, co vám vyhovuje. A to tak, že si matraci osobně vyzkoušíte na prodejně.

Manželská postel do každé ložnice

Pro každou ložnici existuje ideální společník v podobě kvalitní postele. Například takové menší byty s ložnicí, která nemá příliš prostorových možností, jsou nejlepší manželské postele dřevěné s čelem, aby se daly postavit ke zdi a odklápěcími matracemi.

Především čalouněné manželské postele vám nabídnout prostor schovaný pod nimi, který můžete využít podle svého uvážení. V malém bytě a obzvlášť v malé ložnici není nikdy odkládacího prostoru nazbyt.

Do moderních velkých ložnicí budou pasovat velké kovové konstrukce manželské postele. Kov působí velmi luxusně, esteticky se hodí do moderních jednoduše zařízených bytů, například ve stylu severských zemí. Do útulnějších, klasicky zařízených ložnic zapadnou ale spíše prosté dřevěné manželské postele, které stylem doplní celou atmosféru místnosti. Dřevěné manželské postele působí teplým a útulným dojmem, budou se hodit k dalšímu dřevu nebo teple vymalovaným ložnicím.

Netradiční prvky ozvláštní vaši ložnici

I když je postel víceméně „jenom“ na spaní, může být designovým kouskem vaší ložnice.

Člověk se samozřejmě vyspí na téměř jakékoliv posteli, když se skládá z kvalitní matrace a dobrého roštu, ale proč mít doma jenom tu základní klasiku, kterou mají všichni? I postele mohou být doplněny netradičními prvky, které jí nejen dodají šmrnc, ale díky kterým se budete cítit pohodlně. Jedná se například o čelo postele, které není nutnou součástí postele, i když ho mnohé mají.

Jeho výhody spočívají nejen v estetickém provedení, ale také praktičnosti, neboť o čelo dá opírat při čtení, popřípadě, když není postel umístěna na stěně, ho lze využít jako stolek nebo třeba odkládací prostor. Čelo postele lze navíc protáhnout až ke stropu nebo dokonce na strop. Z něho potom lze udělat jakási nebesa. Díky nebesům se budete cítit podvědomě mnohem bezpečněji a celková atmosféra ložnice se přeladí do luxusu.

preloader
Postel z masivního dubov...
39 699 Kč
41 199 Kč
Postel z masivního dubov...
39 699 Kč
41 199 Kč
+ 1 variaci
+ 1 variaci
Postel MARS
8 999 Kč
Postel z masivního dubov...
24 299 Kč
25 749 Kč