Nábytek

Křesla

Už když lidé objevili jeskyně, kde by se dalo v suchu nocovat, zjistili, že by raději měli trochu pohodlí. Co svět světem je, tedy existovala křesla. Původně se sice nazývala trůny nebo sesle či kmetská židle, ale byla tu a jsou tu dodnes.

Více

Křesla dříve představovala moc a nadvládu, což v podstatě symbolizují dodnes, neboť ten, kdo sedí v křesle, je obvykle pánem ovladače a tedy i celé televize.

Zároveň má jeho uživatel výhradní právo na celý kus nábytku, což je oproti gauči, kde se musí kolikrát tísnit třeba i tři, čtyři lidé vedle sebe, představuje vítanou úlevu. Křesla jsou pohodlná a originální. A i když zabírají trochu více místa, investovat do nich tento prostor se vyplatí, neboť se vám královsky oplatí kvalitním posezením nejen během sledování Ordinace v růžové zahradě či hokejového zápasu, ale i při otravné návštěvě tchýně nebo upovídané kamarádky.

Křesla jsou tu zkrátka od toho, aby vám zvedla náladu, pomohla překonat těžké chvíle a to vše z pohodlí jejich čalouněného polštáře.

Křeslo s ušima a další klasiky

Základní podobu křesla lze nejsnáze vystihnout jako menší a samostatnou část, patřící k sedací soupravě. Ačkoliv je tato definice pravdivá, nevynikne v jejím rámci zajímavost a originálnost takového křesla.

Zatímco některá křesla jsou opravdu jenom set na doplnění sedacích míst k sedačce, některá mají svůj vlastní styl a podobu. Liší se od gauče, mají svou vlastní duši a podobu, se kterou vám mohou učarovat. Křesla jsou to často velmi robustní, proto nad jejich koupí do menšího bytu uvažujte s rozvahou.

Velmi pohodlná jsou nejen na sledování televize, ale i například na čtení knih, proto jsou vítaným doplňkem knihoven nebo čtecích koutků. Tam největší parádu nadělá tzv. ušák, tedy křeslo s límcovými opěrkami hlavy, ve kterém se můžete komfortně opřít a nezatěžovat tak krční páteř.

Houpací křesla nejen pro starší

S houpacími křesly máme povětšinou spojenou představu dědečka, který se pomalu pohupuje sem a tam a přitom kouří dýmku.

Tento tradiční kousek už má ale i moderní kabát, který se hodí naprosto pro každého, bez rozdílu věku. Houpací křeslo upoutá pozornost na první pohled a po posazení do něj se vám po těle rozlije klid. Pravidelné pohupování působí kladně na nervy a navozuje pocit úlevy a klidu.

Pokud pro vás je ale klasické houpací křeslo moc velké nebo nepraktické, ale přesto chcete nějak originálně doplnit svou knihovnu či relaxační koutek, zkuste se podívat po jednoduchém pohupovacím křesle.

Pohupovací křesla bývají nejčastěji tvořená dřevěnou konstrukcí a měkkým čalouněním, díky kterému je posezení v něm velmi pohodlné. Pohupovací křesla vám dovolí se jenom tak mírně kývat do rytmu v polosedu. Stále tak budete mít přehled o všem, co se v místnosti děje a budete moci kdykoliv zasáhnout, ale přitom si budete balzamovat nervy harmonickým kýváním v křesle.

Designové kousky pro moderní domov

I když se retro a klasika stále vrací, některé moderní domovy by pro takové kousky neměly místo. Do nich je zapotřebí nábytek na esteticky vysoké úrovni, který bude ladit se zbytkem zařízení domova.

Pro skandinávský životní styl to znamená jednoduchá vajíčková křesla na úzkých nohách, sešitá z chladivé kůže nebo koženky. Velmi kreativní vzhled mají také křesla složená jenom z polštářů, která se navíc ještě dají rozložit.

Taková křesla vypadají podobně jako sedací vaky, tedy velmi komfortně a mazlivě. Jistě se z nich dají stavět také pevnosti a bunkry.

Takovou příležitost už nenajdete u křesel, vytvářených z nečekaných materiálů, jako je například beton nebo plast. Pro pohodlné sezení na těchto modelech budete muset zainvestovat rovněž do velkého počtu polštářů.

preloader
Černé křeslo L’Off...
14 999 Kč
17 509 Kč
Tyrkysové křeslo L’...
14 499 Kč
16 479 Kč