Nábytek

Kancelářská křesla a židle

I když nejsme v žádném Kafkově románu, přesto byrokracie, úředničina a další sedavá zaměstnání jsou v našem světě stále početnější.

Více

Pokud i vy patříte mezi jedince, kteří si vytáhli krátkou sirku a jejich zaměstnání se sestává ze zadávání dat a dlouhých hodin dívání do počítače, myslete na své zdraví a pořiďte si k tomu alespoň pořádné pomůcky. Takovou pomůckou, která rozhodně bude kopat za vaše zdraví, je kancelářská židle. I když ji zaměstnavatel jistě poskytne, zkuste si vyjednat takový model, který bude poskytovat vaší páteři dostatečnou oporu, a která bude vyhovovat všem vašim nárokům.

Pokud tuto možnost nemáte, zkuste si pořídit do práce kancelářskou židli vlastní. Nebo si ji zajistěte alespoň domů, protože i velkou část svého volného času jistě trávíte surfováním na internetu a dalšími zábavnými věcmi na internetu.

Co pro vás má schovaného nekvalitní židle

Když se nehlídáme, propadá se naše tělo do špatné tělesné polohy, která v delším časovém horizontu může znamenat zdravotní komplikace nejrůznějšího rázu. Především se jedná o bolesti všech možných částí těla. Z nekvalitní či nevhodně zvolené kancelářské židle můžete pociťovat pnutí v zádech a s tím spojené bolesti. Při dlouhodobém špatném sezení se dokonce na vašich zádech může objevit vypěstovaný hrb nebo méně patrná skolióza. S páteří je samozřejmě spojená také krční páteř, která může být zatuhlá a někdy dokonce zablokovaná.

To si s sebou nese silné bolesti hlavy, bubnování ve spáncích, úděsný tlak na temeni. Takovýchto projevů se nezbavuje snadno. Od zatuhlých zad mohou být také další problémy v podobě nevolnosti, točení hlavy, stresu, podrážděnosti, apod.

Opěra zad aneb oddechnutí pro vaši páteř

Jelikož na kancelářské židli trávíme opravdu velkou část dne, měla by mít především takové vlastnosti, kterými vás ochrání před případnými zdravotními komplikacemi. Nejde tedy ani tak o vaše pohodlí, jako o vaše zdraví, se kterým není radno si zahrávat v žádné podobě.

Možná vám totiž přijde, že nepotřebujete nějakou speciální kancelářskou židli s opěrou pod zády, ale vězte, že i když to nepoznáte na svém těle hned, každodenním sezením u počítače si můžete přivodit určité zdravotní neduhy. V první řadě je tedy potřeba, aby kancelářská židle měla opěrku uzpůsobenou tak, aby poskytovala dostatečnou oporu páteři.

V případě, že si takovou židli nemůžete pořídit, uvažujte nad dodatečným doplněním takto uzpůsobené opěrky. Výše židle by měla dosahovat stolu, aby vaše ruce mohly pohodlně pracovat a nenapínaly se tak svaly na ramenou a v oblasti krční páteře. Sedátko kancelářského křesla by mělo být tak akorát dlouhé, že když si sednete rovně a opřete si záda o zmíněnou opěrku, sedátko vám bude končit přesně pod koleny, takže bude poskytována opora celé délce nohy.

Jak vybrat kancelářské křeslo

Při výběru kancelářské židle nehrají zase až takovou roli estetické prvky, jako je její barva nebo provedení. To už jsou drobnosti, které lze snadno opominout. Hlavní jsou totiž jiné faktory.

Především se jedná o již zmíněnou opěrku zad, která poskytne dostatečnou oporu páteři, aby se eliminovaly veškeré komplikace, které s sebou může nést úřednická práce. Další věcí je výška opěrky, která by v ideálním případě měla dosahovat špičky vaší hlavy, abyste se mohli pohodlně opřít.

Stejně tak opěrky na ruce jsou dobrou volbou. Podle toho, jak dlouho budete denně sedět na kancelářské křeslo, byste si měli vybrat výplň kancelářské židle. Vhodnější jsou měkčí kousky, které poskytují mnohem větší komfort, než třeba tvrdá kožená sedátka kancelářských židlí. Popřípadě lze tento nedostatek u židle dohnat polštářkem.

228
17000
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • sconto.cz
preloader
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 3 variace
+ 4 variace
+ 1 variaci
+ 2 variace
+ 4 variace
+ 2 variace
+ 1 variaci