Nábytek

Jídelní židle

Bude mít dvě nohy, tři nebo čtyři? Bude mít vysoké nebo nízké opěradlo zad? Bude mít opěrky na ruce? A co propojení mezi jednotlivými nohami, kam půjde dát noha? Polstrování ano nebo ne? Kulaté nebo hranaté opěradlo? Bude opravdu sloužit jenom při jídle?

Více

To všechno jsou otázky, které si musíte položit, když si pořizujete jídelní židli.

Židle ke kuchyňskému stolu je polovinou úspěchu vašeho stolování, proto při jejím výběru na to berte zřetel. Kuchyňské nebo jinak také jídelní židle mohou mít různé podoby, které sestávají z různé kombinace aspektů, které mohou ovlivňovat styl, vlastnosti a funkčnost židle.

Zatímco někdo využívá kuchyňské židle opravdu jen, když se stoluje, pro někoho představují hlavní středobod, kde se doma něco děje. Především je to zřejmě v rodinách, kde jsou menší děti, které si často u takových stolů a na takové židli píší domácí úkoly, zatímco maminka má práci v kuchyni. Zároveň se od kuchyňského stolu a z jídelní židle obzvlášť dobře řídí všechno dění v domě.

Opravdu „jenom“ kuchyňské židle?

Základem je, aby se u jídelní židle dobře jedlo. To znamená, že by vám měla být pohodlná při vzpřímeném sedu. Sedák by tedy neměl být příliš dlouhý, abyste mohli sedět dobře opření a přitom to pro vás bylo pohodlné.

U stolu se jí především ve slušném posedu, proto si při výběru jídelní židle na svém favoritovi vyzkoušejte především ten. Často se ale v kuchyni u jídelního stolu vedou dlouhé debaty, proto by židle v nejlepším případě měla být polstrovaná a poddávat se cele vašemu pozadí.

Delší sezení by totiž v opačném případě mohlo bolet, načež to prozrazuje na pohled nepříjemné vrtění a poposedávání. Někdo také pro tyto případy u jídelní židle preferuje dobré podpěrky na ruku a propojení nohou u židle, na které si lze odložit nohy. V neposlední řadě myslete také na materiál, ze kterého by se vám jídelní židle domů hodila. Na výběr je jak plast, který je perfektní v kombinaci s polštářkem, nebo dřevo, které bývá nejčastěji polstrované.

preloader
+ 4 variace
+ 1 variaci
Jídelní židle VIENNA 1...
1 499 Kč
1 853 Kč
+ 2 variace
+ 3 variace
+ 2 variace
+ 6 variací
Jídelní židle SUSI S...
1 299 Kč
1 409 Kč
+ 2 variace
+ 3 variace
+ 2 variace
+ 8 variací
Židle FLORA S
1 299 Kč
1 409 Kč
+ 3 variace
+ 1 variaci
+ 4 variace
+ 2 variace
+ 2 variace
+ 1 variaci
+ 1 variaci
Židle VANESA
1 299 Kč
+ 4 variace
+ 4 variace
+ 3 variace
+ 3 variace
+ 1 variaci