Nábytek

Zábradlí jako dekorativní prvek v interiéru

Většina obytných nebo kancelářských interiérů, které jsou vystavěny do více než jednoho patra, se většinou neobejdou bez schodiště a tím také bez zábradlí. Zábradlí v interiétru přitom slouží nejen jako prvek, který pomáhá v chůzi a zabraňuje nechtěnému pádu nebo zakopnutí. Hezké a kvalitní zábradlí také slouží jako prvek, který nenásilně zabraňuje vstupu osob do nežádoucích míst. To je zapotřebí hlavně v komerčních prostorách, kde se pohybuje více lidí na jednom místě.

Druhy zábradlí

Nejjednodušeji můžeme zábradlí rozdělit podle materiálů, ze kterých je zábradlí vyrobeno. V běžném životě se můžeme setkat se železným zábradlím, se zábradlím z některého z nerezových kovů a také se zábradlím dřevěným. To jsou nejčastější druhy zábradlí, která se v interiéru i exteriéru používají.

Nerezové zábradlí

Mezi nejčastěji používané a vyráběné druhy zábradlí patří v poslední době jednoznačně právě nerezové zábradlí. Jednoduchost a elegantní prvky nerezového zábradlí předurčují tento typ zábradlí pro moderní jednoduché a účelné interiéry, především kanceláře, komerční prostory a moderní obytné interiéry.
Mezi jednoznačné výhody nerezového zábradlí patří jednoduchost výroby, snadná instalace a nenáročná údržba. Přeprava a montáž nerezového zábradlí je jednoduchá a na místě nejsou ani obavy z poškození nerezového zábradlí během přepravy. Jednotlivé díly, které jsou ohroženy mechanickým poškozením jsou pečlivě zabaleny do bublinkové folie. Tato unikátní folie díky svým specifickým vlastnostem bezpečně ochrání jedntlivé díly zábradlí proti mechanickému poškození. Bublinková folie v rolích je nejpoužívanějším transportním materiálem při přepravě jednotlivých dílů nerezového zábradlí.

Pokud uvažujete o vhodném druhu zábradlí, může být právě nerezové zábradlí pro vás to ideální volbou.